Zelená škola

Informácie o programe

Program  Z E L E N Á   Š K O L A
... pre ľudí, ktorí dokážu vnímať, chcú rozumieť a vedia konať — výzva k pomoci od najväčšieho certifikačno-vzdelávacieho ekoprogramu na svete, do ktorého sa v tomto školskom roku zapojila aj naša Súkromná ZŠ a nesie názov Zelená škola. Tento výchovno-vzdelávací program nám pomôže chrániť životné prostredie a prírodu a prinesie zážitkové a praktické vyučovanie. Jadrom metodiky a úspechu programu na škole bude aktivita a spolupráca žiakov, ktorí budú s pedagógmi vedení k systematickej práci a riešeniu problémov školy i prostredia, v ktorom žijú. Na škole sa rozvinie „tímový duch“, ktorý spojí školu s okolím aj prostredníctvom rodičov, samospráv aj širokej verejnosti. Zlepšia sa tak medziľudské vzťahy a atmosféra prostredníctvom spolupráce na spoločných cieľoch. O ochrane životného prostredia nestačí len získavať vedomosti, nevyhnutné je zmeniť naše konanie, preto — buďme zmenou, ktorú bude vidieť aj cítiť...
Na spoločnú spoluprácu sa teší koordinátorka Zelenej školy PaedDr. Matilda Rozputinská

Mgr. Monika Kušnírová, 0907/916 319, szsgir.riaditelskoly@gmail.com